Metalowców 1, Elbląg
601-970-356
szybkiorzecha@wp.pl

Wymiana i montaż

Instalglas – montaż, naprawa, sprzedaż. Szyby samochodowe – Elbląg
 

Szyby samochodowe, a szczególnie szyba przednia jest jednym z najważniejszych części auta odpowiadających za komfort, a nawet i bezpieczeństwo pasażera. Jest ona przede wszystkim elementem konstrukcji samochodu i bierze udział w całkowitej wytrzymałości przestrzeni pasażerskiej.
Proces wymiany szyby samochodowej jest zatem niezwykle precyzyjnym działaniem ponieważ przyszłe bezpieczeństwo podróżujących zobowiązuje do przestrzegania technologii wykonania. Dlatego dzięki zachowaniu ścisłych zasad i norm jakościowych wykorzystywanych produktów oraz doświadczenia teoretycznego i praktycznego montażystów, proces ten daje gwarancję bezpieczeństwa oraz prowadzi do satysfakcji klienta. Wymiana i montaż oparte są więc na kilku istotnych krokach.

 

Jak to wygląda?

 1. Monter usuwa uszczelki, klipsy, wycieraczki oraz pozostałe części zgodnie z instrukcją producenta auta.
 2. Specjalistycznym nożem lub tnącym drutem wycina szybę.
 3. Usuwa szkodzoną szybę przy użyciu profesjonalnych przyssawek.
 4. Jeśli warstwa starego kleju jest w dobrym stanie, wycina ją do wysokości 1-2 mm pozostawiając czystą i równą powierzchnię do nałożenia świeżego kleju. Jeśli stary klej jest w złym stanie konieczne jest usunięcie. Dokładnie oczyszcza elementy nadwozia przeznaczone do nałożenia kleju i myje szybę ze zwróceniem szczególnej uwagi na jej część przyklejaną.
 5. Jeśli występuje korozja, usuwa ją z powierzchni karoserii, a następnie wszystko dokładnie czyści. Kolejny krok to zastosowanie specjalistycznego preparatu przygotowującego karoserię do montażu szyby.
 6. Następnie monter dobiera odpowiedni rodzaj kleju, przygotowuje końcówki aplikatora oraz profesjonalnie nanosi klej.
 7. Natychmiast po nałożeniu kleju, dopasowuje nową szybę do karoserii używając przyssawek. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, dokonuje korekty położenia szyby, zabezpieczając odpowiednią pozycję specjalnymi taśmami aż do momentu wyschnięcia kleju.

A po wymianie?

Kiedy samochód wróci już z powrotem do właściciela ważne jest aby ten zastosował się do kilku istotnych zaleceń.

Warto aby:

 1. nie myć samochodu myjkami wysokociśnieniowymi.
 2. nie stawiać samochodu na nierównej powierzchni, i nie najeżdżać na krawężniki.
 3. nie podnosić samochodu na podnośniku.
 4. nie trzaskać drzwiami.

Zastosowanie się do tych zasad umożliwi dobre związanie się kleju, za pomocą którego przymocowano szybę.